Rekuperační jednotka Paul Ventos 50

 

Ventos DC 50:

Rekuperační jednotka Ventos 50

Objem vzduchu při 100 Pa [m3/h] max. 100
Užitková plocha [m2] pro jednotlivé místnosti
Účinnost [%] 80
Příkon [w] max. 50

 

Rekuperace s rekuperační jednotkou Ventos

Rekuperační jednotka Paul Ventos 50 DC z řady „Comfort Ventilation“ byla vyvinuta speciálně jako decentralizovaný mechanický ventilátor pro rekuperaci tepla (MVHR). Jako všechny rekuperační systémy „Comfort Ventilation“ od firmy Paul nabízí i model Ventos 50 DC vysokou efektivitu protiproudového kanálového typu výměníku tepla. Výměník je chráněn německými a evropskými patenty. Rekuperační jednotka se velmi dobře se hodí pro renovaci apartmánů, kanceláří a jiných obdobných zařízení.

 

Díky funkčnímu navržení může být model Ventos využit jako samostatná jednotka, může být ale také napojen jako samostatně stojící jednotka propojených pokojů. Nejlepší umístění je na vnitřní stěně venkovní či vnější zdi, neboť jsou potřeba dvě díry o průměru 150 milimetrů.

 

Visuální design rekuperační jednotky připomíná radiátor. Zařízení je tedy možné umístit níže na zeď. Dva vysoce účinné elektronické 48 VDC radiální ventilátory disponují sedmistupňovým nastavením otáček ventilátorů s vypínací funkcí. Ty uživatel ovládá prostřednictvím fóliové klávesnice.

 

Další funkce rekuperační jednotky Paul Ventos: balanční vyrovnání mezi přiváděným vzduchem a odpadním vzduchem, provoz pro přiváděný vzduch a odpadní vzduch je možný též odděleně. Je možné využít také ochranného zapojení za mrazu (snížením objemového proudu venkovního vzduchu). V případě plné kondenzační nádrže dochází k automatickému vypnutí přístroje. Rekuperační jednotka Ventos umožňuje uživateli monitoring filtru a množství kondenzátu a jednoduše nastavitelné vyrovnání mezi ventilátorem pro odpadní a přiváděný vzduch. Jednotka je kompletně hlukově i tepelně izolována. Nasávaný vzduch se čistí filtry G4 nebo protipylovými filtry F8. Filtr třídy G4 chrání jednotku před kontaminací z nasávaného vzduchu.

Více o rekuperační jednotce:

Technické údaje Ventos
Technické údaje Ventos 50

Ptejte se nás, obratem Vám odpovíme.

Pro úspěšné odeslání dotazu musíte vyplnit všechna pole formuláře.

Abychom věděli, kam na dotaz odpovídat. Nebojte se, váš telefon ani e-mail nikomu nedáme.

Jiří Martinec, majitel

Jiří Martinec, majitel
Jak stavět, a proč by nás měly zajímat provozní náklady domu?

Vybraná realizace

Vybraná realizace

Nízkoenergetický dům v Čejkovicích
S prací a celkovým přístupem pana Martince jsme byli spokojeni. Práce na kterých jsme se dohodli byly provedeny ve stanoveném termínu a kvalitě. Jednání byla rychlá a bezproblémová, cena byla dodržena.Firmu Pasidum mohu všem doporučit.

Zasloužíte si dům se stále čerstvým vzduchem, kde lze pracovat, hrát si s dětmi...