Rekuperační jednotka Paul Thermos 300

 

Thermos 300 DC:Rekuperační jednotka Thermos 300

Objem vzduchu při 100 Pa [m3/h] max. 380
Užitková plocha [m2] do 300
Účinnost [%] 97 - 99
Příkon [w] 12 - 145

 

Rekuperace s rekuperační jednotkou Thermos

Rekuperační jednotka Paul Thermos 200DC/300DC se využívá pro řízenou ventilaci domácností. Je navržena pro využití v obytných budovách - zejména v nízkoenergetických domech a domech s pasivní energetickou bilancí. Využití však najde i v jeslích, školách, domovech důchodců, kancelářských budovách a podobných zařízeních.

Jako ostatní rekuperační systémy „Comfort Ventilation“ od firmy Paul nabízí i tento model vysokou efektivitu protiproudového kanálového typu výměníku tepla. Výměník je chráněn německými a evropskými patenty. Tepelný výměník rekuperační jednotky Thermos má plochu pro výměnu tepla o výměře 60 m2, což je více než dvojnásobek oproti jiným komerčně dostupným jednotkám. Tepelná účinnost výměníku je mnohem větší u konvenčních deskových výměníků tepla s příčným průtokem.

 

Rekuperační jednotka Paul Thermos 200/300 DC je k dostání ve dvou variantách - dle síly ventilátoru (formát 2 a 3). Vysoce efektivní ventilátory s integrovanou elektronickou kontrolou síly znamenají vysoké převážení zisků nad náklady, v podílu 1:20 až 26 (např.: Pro rekuperační jednotku Thermos 200 DC: vstup elektrické energie 53 W, rekuperace tepla 1 197 W fans @ -3 °C teplota nasávaného vzduchu).

 

Rekuperační jednotkaThermosProgramování stupně ventilátoru je možné v 1% postupech (30 až 100 % maximálního výkonu ventilátoru), a to ve třech stupních.

Funkce programátoru: 8 vlastních časových programů - možné libovolné přiřazení programů k pracovním dnům, nařízení interní motorové obtokové klapky (slouží k automatickému obcházení výměníku tepla v letě), nastavitelné balanční vyrovnání mezi ventilátorem pro odpadní a přiváděný vzduch, monitorování filtračního cyklu, nařízení odmrazovacího topení (odmrazovací topení udrží přístroj prostý ledu a nahradí tímto geotermální výměník v zimě), nařízení topného obvodu (čerpadlo topného obvodu nebo elektrický registr přitopení až do 2,1 kW) - také nočním poklesem.

 

Doplňkové možnosti: kontrola ochrany proti mrazu pro předehřívač, regulace ochrany před mrazem výměníku tepla země - vzduch nebo země - solanka - vzduch, zahřívací okruh a několik přídavných posilovacích tlačítek.

Jednotka je kompletně hlukově i tepelně izolována. Celý kryt je vyroben z pěny/molitanu EPP (kromě tabule a kovové části). Vylučuje tak vznik tepelných mostů. Venkovní nasávaný vzduch se čistí prostřednictvím filtru G4, který je použit i na straně odtahu a filtrem F8 na straně vzduchu vypouštěného.

Ptejte se nás, obratem Vám odpovíme.

Pro úspěšné odeslání dotazu musíte vyplnit všechna pole formuláře.

Abychom věděli, kam na dotaz odpovídat. Nebojte se, váš telefon ani e-mail nikomu nedáme.

Jiří Martinec, majitel

Jiří Martinec, majitel
Jak stavět, a proč by nás měly zajímat provozní náklady domu?

Vybraná realizace

Vybraná realizace

Nízkoenergetický dům v Čejkovicích
S prací a celkovým přístupem pana Martince jsme byli spokojeni. Práce na kterých jsme se dohodli byly provedeny ve stanoveném termínu a kvalitě. Jednání byla rychlá a bezproblémová, cena byla dodržena.Firmu Pasidum mohu všem doporučit.

Zasloužíte si dům se stále čerstvým vzduchem, kde lze pracovat, hrát si s dětmi...