Rekuperační jednotka Paul Santos 370/570

 

Santos 370:Rekuperační jednotka Santos 370

Objem vzduchu při 100 Pa [m3/h]max. 370
Užitková plocha [m2]do 300
Účinnost [%]92,7
Příkon [w]20 - 245

 

Santos 570:

Objem vzduchu při 100 Pa [m3/h]max. 620
Užitková plocha [m2]do 570
Účinnost [%]95
Příkon [w]13 - 365

  

Rekuperace s rekuperační jednotkou Santos

Rekuperační jednotka Santos 370 DC/Santos F 370 DC je kompaktní zařízení pro řízené větrání se zpětným ziskem tepla pro použití v bytech a rodinných domech. Díky dvěma úsporným, stejnosměrně napájeným ventilátorům s vysoce výkonnými oběžnými koly proudí vzduch přes protiproudý výměník tepla s až 90% využitím odpadního tepla. Standardní tepelný výměník lze na přání nahradit speciálním výměníkem se zpětným ziskem vlhkosti, který získá větší část vzdušné vlhkosti z odpadního vzduchu zpět. Tato vlastnost umožňuje zkvalitnit obytné prostředí v prostorách s malou produkcí vlhkosti a suchým vzduchem. Konstrukce deskového výměníku garantuje naprosté oddělení čerstvého a odpadního vzduchu a tím i hygieničtější provoz.

 

 

Filtry G4 (variantně protipylový filtr F7) zajišťují čistotu čerstvého venkovního vzduchu na jedné straně a odtahovaného vzduchu na straně druhé. Zabraňují tak znečištění výměníku a ostatních součástí jednotky.

Skříň rekuperační jednotky je vyrobena z potahovaného plechu. Vnitřní polypropylenové obložení zajišťuje potřebnou tepelnou a zvukovou izolaci.

 

Regulace množství vzduchu uživatel nastavuje pomocí 3-stupňového ovladače, který může být nainstalován kdekoliv, nezávisle na umístění rekuperační jednotky. Každý stupeň je samostatně nastavitelný v kroku 1 % z celkového rozsahu otáček. Automatická regulace bypassu s motoricky ovládanou klapkou zajišťuje v létě spolu se zemním kolektorem příjemné ochlazení větraného prostoru. Ochrana proti mrazu je zajištěna zemním kolektorem nebo aktivní protimrazovou ochranou s nezávislým řízením.

 

Rekuperační jednotka Santos umožňuje naprogramování pro provoz v kombinaci s krbem. Jednotka disponuje 8 vývody DN 160 pro připojení vzduchovodů dle potřeby ze strany nebo shora. Kondenzační odtok je připraven pro 5/4” hadici a podle varianty rekuperační jednotky je umístěn vlevo nebo vpravo zespodu jednotky.

 

Více o rekuperační jednotce:

Technické údaje Santos 370
Montáž manuál Santos 370

Certifikát Santos 370

 

Ptejte se nás, obratem Vám odpovíme.

Pro úspěšné odeslání dotazu musíte vyplnit všechna pole formuláře.

Abychom věděli, kam na dotaz odpovídat. Nebojte se, váš telefon ani e-mail nikomu nedáme.

Jiří Martinec, majitel

Jiří Martinec, majitel
Jak stavět, a proč by nás měly zajímat provozní náklady domu?

Vybraná realizace

Vybraná realizace

Nízkoenergetický dům v Čejkovicích
S prací a celkovým přístupem pana Martince jsme byli spokojeni. Práce na kterých jsme se dohodli byly provedeny ve stanoveném termínu a kvalitě. Jednání byla rychlá a bezproblémová, cena byla dodržena.Firmu Pasidum mohu všem doporučit.

Zasloužíte si dům se stále čerstvým vzduchem, kde lze pracovat, hrát si s dětmi...