Rekuperační jednotka Paul Campus 500

 

Campus 500 DC:Rekuperační jednotka Campus 500

Objem vzduchu při 100 Pa [m3/h]max. 600
Užitková plocha [m2]do 500
Účinnost [%]85 - 95
Příkon [w]90 - 240

 

Rekuperace s rekuperační jednotkou Campus

Rekuperační jednotka Paul Campus 500 DC je přístrojem pro rekuperaci tepla - pro větrací systémy s průtokem vzduchu až do 600 m3/h. Rekuperační jednotka se hodí pro ventilaci velkých rodinných domů, škol, jeslí, kanceláří, restaurací a dalších veřejných objektů. Stejně jako ostatní rekuperační jednotky z řady „Comfort Ventilation“ od výrobce rekuperace Paul nabízí Campus 500 DC vysoce efektivní protiproudový kanálový typ výměníku tepla. Výměník je chráněn německým a evropským patentem. Dva elektronicky komutované radiální ventilátory 48 VDC, jsou využitelné k přepravě vzduchu o objemu až 600 m3/h za vnějšího tlaku 100 Pa.

 

Uživatel si může nechat integrovat také podtlakovou zábranu pro případ, že bude jednotka umístěna v topném prostoru. Je možné připojit i další posilovací spínač a časovač určený pro víkendové dny. Bypass pro chod v letních měsících je standartním vybavením rekuperační jednotky. Nasávaný vzduch se čistí pomocí filtrů G4 nebo protipylovými filtry F8. Filtr třídy G4 chrání rekuperační jednotku proti kontaminaci z nasávaného vzduchu.

Ovládání jednotky

Jednotku „Comfort Ventilation“ je možné ovládat trojím způsobem:

  • manuální ovládání - prostřednictvím membránové klávesnice
  • automatické ovládání - prostřednictvím programovače
  • síťový zdroj - prostřednictvím aktuátorů s volně nastavitelnými systémy sběru dat.

V automatickém režimu může být proudění vzduch nastaveno ve třech stupních. Síla ventilátoru může být měněna v 1% přírůstcích. Další možnosti: funkce monitorování stavu filtru, vyrovnávání nasávání/vypouštění, kontrola konstantního proudění a regulace podzemním výměníkem tepla se záklopkou, kontrolní a monitorovací bypassová klapka, ochrana proti mrazu zahříváním, rezervní ohřívač potrubí, zahřívací obvodové čerpadlo.

 

Ovládací systém rekuperační jednotky Campus 500 nabízí 8 nezávislých programů, které uživateli umožňují přednastavení různé úrovně větrání v různém čase během dne. K dispozici je uživateli také manuální ovládání ventilace. Speciální záložní obvod omezuje hnací výkon v „pohotovostním režimu“ na méně než 2 W.

 

Membránová klávesnice nabízí: sedmi-úrovňovou kontrolu toku vzduchu, proudění vzduchu, vyrovnávání sání nebo vypouštění, posilovací funkce, pouze dodávky nebo pouze zisky (letní ventilace), automatickou ochranu proti mrazu, funkci monitorování filtru.

Ptejte se nás, obratem Vám odpovíme.

Pro úspěšné odeslání dotazu musíte vyplnit všechna pole formuláře.

Abychom věděli, kam na dotaz odpovídat. Nebojte se, váš telefon ani e-mail nikomu nedáme.

Jiří Martinec, majitel

Jiří Martinec, majitel
Jak stavět, a proč by nás měly zajímat provozní náklady domu?

Vybraná realizace

Vybraná realizace

Nízkoenergetický dům v Čejkovicích
S prací a celkovým přístupem pana Martince jsme byli spokojeni. Práce na kterých jsme se dohodli byly provedeny ve stanoveném termínu a kvalitě. Jednání byla rychlá a bezproblémová, cena byla dodržena.Firmu Pasidum mohu všem doporučit.

Zasloužíte si dům se stále čerstvým vzduchem, kde lze pracovat, hrát si s dětmi...