Mýty a fakta

V pasivním domě se nesmí větrat okny

V pasivním domě se nesmí větrat okny V pasivním domě se nesmí větrat okny

To je samozřejmě nesmysl. Větrat okny pochopitelně můžete kdykoliv potřebujete nebo chcete i bez použití rekuperace.Při velmi chladném počasí je ale potřeba zvážit,zda se vám to vyplatí. V teplotách kolem dvaceti stupňů celsia lze vypnout rekuperaci a otevřít v domě okna.

Zateplené stěny domu nedýchají

Zateplené stěny domu nedýchají Zateplené stěny domu nedýchají

  V oblasti zateplování budov asi není více zneužívaný pojem než „dýchání stěn domu“. Mohu vás ale ujistit, že žádný dům „nedýchá“, pouze rozdíl tlaků vodní páry vevnitř a venku žene molekuly vodní páry skrz konstrukci domu ven. Nejde o dýchání, ale o pronikání molekul vodní páry, nejbližší přirovnání je asi k píchnuté pneumatice. Pochopitelně, že pokud se takto pronikající vodní pára dostane na studené místo, tak začne kondenzovat a problém je na světě. V této formě se odvádí pouze 1–2 % vlhkosti. Jak zabránit těmto problémům? - Vybrat si kvalitní, odbornou firmu, která vám dům zateplí komplexně a dostatečně. Komplexně znamená, že po zateplení domu nezůstanou žádné tepelné mosty, které způsobují kondenzaci vodní páry v daném místě a následný vznik plísní a vlhkosti. Dostatečně znamená, že dům bude zateplen tak, aby rosný bod byl posunut mimo původní konstrukci, tedy do izolantu. S tímto posunem se mění i teplota vnitřních stěn, což pozitivně ovlivňuje tepelnou pohodu v místnosti. Tato změna působí proti vzniku plísní a vlhkosti v konstrukci.

Jiří Martinec, majitel

Jiří Martinec, majitel
Jak stavět, a proč by nás měly zajímat provozní náklady domu?

Vybraná realizace

Vybraná realizace

Nízkoenergetický dům v Čejkovicích
S prací a celkovým přístupem pana Martince jsme byli spokojeni. Práce na kterých jsme se dohodli byly provedeny ve stanoveném termínu a kvalitě. Jednání byla rychlá a bezproblémová, cena byla dodržena.Firmu Pasidum mohu všem doporučit.

Zasloužíte si dům se stále čerstvým vzduchem, kde lze pracovat, hrát si s dětmi...